Ερμής Ζωνιανών Κυπελλούχος ΕΠΣΡ 2012-2013

Μετά μουσικής ξεκίνησε ο τελικός κυπέλλου ΕΠΣΡ και μαλιστα στο γήπεδο παρεβρίσκεται και ο Πρόεδρος της ΕΠΟ, Γιώργος Σαρρής. Αρκετός ήταν ο κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου. Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκληρώνεται η χρονιά για τον Ερμή Ζωνιανών, ο οποίος εκτός από την άνοδό του στη νέα Γ' Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία του, κατέκτησε και το Κύπελλο ΕΠΣΡεθύμνου! Η ομάδα των Ζωνιανών γράφει το όνομά της με χρυσά γράμματα στην ιστορία του Ρεθεμνιώτικου ποδοσφαίρου αφού μέσα σε μια χρονιά καταφέρνει να κατακτήσει Κύπελλο και άνοδο. Οι παίκτες του Ερμή στο δεύτερο μέρος, εκμεταλλεύτηκαν τον άερα ο οποίος ήταν υπέρ τους και δημιούργησαν πολλά σουτ με αποτέλεσμα να γίνει το 0-1 στο 67'. Μετά το τέλος του παιχνιδιού παίκτες και διοίκηση έγιναν ένα κουβάρι τραγουδώντας στη μέση του γηπέδου για τηνεπιτυχία της ομάδας τους.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης Π., Βοηθοί:  Κοκμοτός, Καπετάνιος, 4ος Σταυρουλάκης Γ.

ΛΙΒΑΔΙΑ: Kλάδος, Ψωμάς (70' Χρυσός), Κοζορώνης Ν., Κοζορώνης Γ. (84' Παπαμανωλάκης), Καζαμίας (68' Θωμαδάκης), Χνάρης Η., Χνάρης Δ., Μαρής, Ρασούλης, Βασσάλος, Στόιτσο

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Γαυγιωτάκης, Ρουμπάκης, Μπριλάκης, Κάββαλος Σ., Κοζορώνης (75' Μανάι), Αριστεινίδης Γ., Ρηγάκης (90'), Καλομοίρης, Κλίνης, Σουτζής ( 86' Παπαδάκης), Βαρούχας

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα:

5' Ο Μπριλάκης πιάνει κεφαλιά μέσα στην περιοχή του Κλάδου, όμως ο πορτιέρο των Λιβαδίων μπλόκαρε.

27' Ο Βαρούχας τσίμπησε την μπάλα από λάθος της άμυνας των Λιβαδίων, σούταρε όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

31' Ο Ρασούλης προσπάθησε να περάσει με τη μπάλα στην περιοχή του Ερμή, όμως ο Κάββαλος τον έκοψε με τους Λιβαδιώτες να διαμαρτύρονται έντονα για κράτημα της φανέλας όμως ο διαιτητής έδωσε συνέχεια στη φάση.

32' Ο Ερμής ξεκινάει αντεπίθεση με τον Βαρούχα, όμως το σουτ του πέρασε άουτ.

33' Ο Αριστεινίδης έπιασε πολύ καλή κεφαλιά όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

37' Ο Στόιτσο προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Γαυγιωτάκη, με ένα σουτ λίγο πιο μπροστά από το κέντρο. Ο Πορτιέρο του Ερμή μπλόκαρε.

40' Ο Καλομοίρης παίζει το ένα-δύο με τον Βαρούχα, όμως η σέντρα του πρώτου καταλήγει άουτ

42' Ο Ηλίας Χνάρης βρέθηκε μόνος του μέσα στην μικρή περιοχή του Γαυγιωτάκη όμως στην προσπάθειά του να πιάσει το σουτ δεν βρήκε καλά τη μπάλα και έτσι παραμένει το 0-0.

43' Ο Βαρούχας έπιασε ένα πολύ καλό σουτ με το αριστερό, ο Κλάδος πετάχτηκε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ.

49' Δυνατό ψηλοκρεμαστό σουτ του Σουτζή από τη μέσου του κέντρου και της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ.

50' Δυνατό σουτ του Βαρούχα, ο Κλάδος μπλοκάρει.

59' Ο Μαρής κερδίζει φάουλ, ο Στόιτσο εκτελεί και ο Γαυγιωτάκης διώχνει εντυπωσιακά.

61' Ο Ρηγάκης τρύπωσε στην άμυνα των Λιβαδίων, έκλεψε τη μπάλα, έβγαλε σέντρα στον Καλομοίρης και η κεφαλιά του δεύτερου πέρασε ελάχιστα άουτ.

63' Ο Ρηγάκης επιχείρησε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κλάδος διώχνει με δυσκολία.

67' ΓΚΟΛ για τον Ερμή. Η ομάδα των Ζωνιανών κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο, ο Μπριλάκης εκτέλεσε και η μπάλα χυπησε τον Χνάρη ο οποίος έπεσε στο έδαφος. Η φάση συνεχίστηκε και μετά από μια αναμπουμπούλα στην περιοχή των Λιβαδίων, ο Αριστεινίδης κέρδισε τη μπάλα και σέντραρε για τον Κλίνη ο οποίος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Ερμή με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για φερ πλέι.

76' Δυνατή εκτέλεση φάουλ από τον Στόιτσο, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Γαυγιωτάκη.

83' Ο Αριστεινίδης από το ύψος του πέναλτι σούταρε όμως η προσπάθειά του κατέληξε ελάχιστα άουτ.